Hoppa till sidans innehåll

KM-kval 1 dressyr lördag

2018-10-19 10:45
Här kommer information och startlistor till morgondagens dressyrtävling.
  • Uppdaterad: 2018-10-19 10:45

Samling kl 08.00 för funktionärerna och bygge av dressytstaket (alla hjälps åt).
Första start är kl 09.00, vi börjar med klass 3 och 4 och efter det kommer klass 1 och 2.
Efter sista klassen plockar vi bort alla staket och har gemensam prisutdelning i kiosken.

Lycka till!

Klass 3

LC:1

7 min/ekipage

 

Startnr

Starttid

Ryttare

Häst

1

9.00

Caroline A

Sonia

2

9.07

Linnea J

Wappe

3

9.14

Ellinor N

Lady

4

9.21

Linn A

Dolly

5

9.28

Frida M

Bruno

6

9.35

Sandra S

MG

7

9.42

Tiffany S

Ginger

8

9.49

Sanna M

Tellus

 

Klass 4

Lätt B:1

7 min

 

Startnr.

starttid

Ryttare

Häst

1

10.10

Emilie N

Dundee

2

10.17

Joanna A

Amy

3

10.24

Alessia G

Solero

4

10.31

Salma A

Sonia

5

10.38

Sanna M

Tellus

 

 

Klass 1

Startp.1

6 min/ekipage

 

Startnr

Starttid

Ryttare

Häst

1

11.05

Nova R

Dixie

2

11.11

Ingrid N

Line

3

11.17

Clara L

Chiquita

4

11.23

Inez W

Skrållan

5

11.29

Embla J

Lady

6

11.36

Celine F

Lianne

 

 

Klass 2

Startp.2

7 min/ekipage

 

Startnr

starttid

Ryttare

Häst

1

12.05

Clara L

Chiquita

2

12.12

Tindra

Daim

3

12.19

Alice M

Shadia

4

12.26

Lotta H

Skrållan

5

12.33

Celine F

Lianne

6

12.40

Emilie L

Zeus

Funktionärslista KM-kval dressyr 2018-10-20

Tävlingsledare

Maria/Titti

Domare

Lena A

Skrivare Kl 1&2

Madde

Skrivare Kl 3&4

Lena M

Räknare

Anita

 

 

Kiosken

Aurora

Kiosken

Lena

Kiosken

Sanna

 

 

Betalning/stallet

Mia

Framridning

Linda

Framridning

Malin

Collecting

Jörgen

Collecting

Eva

Collecting

Helena

Insläpp

Jessica

Insläpp

Helene L

Insläpp

Isabelle

Utsläpp

Viktoria

Utsläpp

Anna S

 

 

 

Skribent: Maria Grönlund
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Roo Gård Ryttarklubb - Ridsport
Roo Gård
18493 Åkersberga

Kontakt:
Tel: 08-543 533 78
E-post: This is a mailto link

Se all info