Hoppa till sidans innehåll

Resultat dressyr


Resultat KM-kval Dressyr 20/10 2018

Startlista dressyr 20/10 2018

Domare: Lena Andersson

Klass 3

LC:1

7 min/ekipage

 

poäng

%

Plac

Startnr

Starttid

Ryttare

Häst

 

 

 

1

9.00

Caroline A

Sonia

150

55,5

4

2

9.07

Linnea J

Wappe

178,5

66,1

1

3

9.14

Ellinor N

Lady

162,5

60,2

3

4

9.21

Linn A

Dolly

Utgår

 

 

5

9.28

Frida M

Bruno

130

48,2

7

6

9.35

Sandra S

MG

144,5

53,5

5

7

9.42

Tiffany S

Ginger

136

50,4

6

8

9.49

Sanna M

Tellus

163

60,4

2

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klass 4

Lätt B:1

7 min

 

 

 

 

Startnr.

starttid

Ryttare

Häst

poäng

%

Plac

1

10.10

Emilie N

Dundee

204

72,9

1

2

10.17

Joanna A

Amy

153,5

54,8

4

3

10.24

Alessia G

Solero

138

49,3

5

4

10.31

Salma A

Sonia

180,5

64,5

2

5

10.38

Sanna M

Tellus

172

61,1

3

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klass 1

Startp.1

6 min/ekipage

 

 

 

 

Startnr

Starttid

Ryttare

Häst

Poäng

Procent

Plac

1

11.05

Nova R

Dixie

108,5

51,7

3

2

11.11

Ingrid N

Line

89,5

42,6

6

3

11.17

Clara L

Chiquita

114,5

54,5

1

4

11.23

Inez W

Skrållan

103

49,0

5

5

11.29

Embla J

Lady

111

52,9

2

6

11.36

Celine F

Lianne

107,5

51,2

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klass 2

Startp.2

7 min/ekipage

 

 

 

 

Startnr

starttid

Ryttare

Häst

 

 

 

1

12.05

Clara L

Chiquita

118,5

49,4

2

2

12.12

Tindra

Daim

101

42,1

4

3

12.19

Alice M

Shadia

100

41,7

5

4

12.26

Lotta H

Skrållan

139,5

58,1

1

5

12.33

Celine F

Lianne

89,5

37,3

6

6

12.40

Emilie L

Zeus

118

49,2

3

 

 

 

 

 

 

 

Resultat KM-kval dressyr 17 mars 2018
  Klass 1 LC:1 3 placerade
Nr Ryttare  Häst  Poäng Procent Plac
1 Salma A Sonia 142 52,5 9
2 Lotta H Skrållan 134 49,6 11
3 Saga B Lianne 146 54 8
4 Alessia G Solero 137 50 10
5 Hilda L Shadia 167 61,8 2
6 Carro A Sonia 163 60,3 3
           
7 Linn A Puh 158 58,5 6
8 Alice J Ginger 152 56,2 7
9 Emelie N MG 169 62,5 1
10 Linnéa J What's Up 159 58,8 5
11 Alva L Spice Boy 162 60 4
           
  Klass 2 LB:1 2 placerade
Nr Ryttare  Häst  Poäng Procent Plac
1 Amanda Å Rolex 172 61,4 3
2 Filippa R  Junior 187 66,7 1
3 Ellinor N Dundee 175 62,5 2
           
4 Jessica A Shanti 157 56 6
5 Jenny H Bruno 165 58,9 4
6 Eva L Jill 161 57,5 5
         
  Klass 3 LD:1 50 % = godkänt
Nr Ryttare  Häst  Poäng Procent  
1 Tyra W Line 108 60 *
2 Evelina L Skrållan 109,5 60,8 *
3 Amanda A Lady 99,5 55,2 *
4 Alice M Shadia 104,5 58 *
           
5 Clara  Chiquita 105 58,3 *
6 Elin L Daim 80,5 44,7  
7 Tindra G Dixie 82,5 45,8  
8 Ingrid M Lianne 79,5 44,1  
           
9 Inez  Chiquita 72 40  
10 Embla J Daim 105 58,3 *
11 Nova R Dixie 79,5 44,1  
Resultat KM-kval dressyr 27 januari 2018
Klass 1 LD:1  50 % = rosa rosett
Ryttare  Häst  Poäng Procent  
Tyra W Mirre 88 48,889  
Evelina L Daim 105 58,333 *
Elin G Lianne ute    
Nova R Dixie 106 58,889 *
         
Amanda A Lady 104 57,778 *
Lotta H Daim 89 49,444  
Clara  Lianne 83,5 46,389  
Tindra H Dixie 105,5 58,611 *
         
Klass 2 LC:1 3 placerade
Ryttare  Häst  Poäng Procent Plac
Ellinor N  Lady 152 56,297 6
Alessia G Daim 161,5 59,814 4
Ida Ä Lianne 123 45,555 11
Alice J Dixie 128 47,407 9
         
Salma A Line 157,5 58,333 5
Linn A Sonia  128 47,407 9
Linnea J What's Up 138 51,111 7
Emma EN Spice  163,5 60,555 3
         
Amanda Å  Sladden 171 63,333 1
Matilda Å Rolex 164,5 60,926 2
Carro A Sonia 137,5 50,926 8
       
Klass 3 LB:1 2 placerade
Ryttare  Häst  Poäng Procent Plac
Amanda Å  Sladden 170 62,963 4
Matilda Å Rolex 163,5 60,555 5
         
Joanna A Amy 160 59,259 6
Jenny H Bruno 174 64,444 2
Eva L Jill 171,5 63,518 3
Emelie N Dundee 177,5 65,741 1
Jessica A Shanti 151 55,926 7
Resultat KM-kval dressyr 11 november 2017
  Klass 1 LD:1 14 starter Poäng Procent  
Nr Ryttare  Häst       
1 Ingrid M Lianne 108 60  
2 Inez W Skrållan 113 62,7  
3 Nova R Dixie 101,5 56,4  
4 Alice M Shadia 105,5 58,6  
5 Linn A Line 124 68,8  
6 Tindra G Lianne 102 56,6  
7 Lotta H Skrållan 114,5 63,6  
8 Amanda A Lady 111 61,6  
9 Ida Ä Chiquita  114,5 63,6  
10 Tyra W Line 111,5 61,9  
11 Angelica B MG 118,5 65,8  
12 Evelina L Lady 114 63,3  
13 Elin L Daim 99,5 55,3  
14 Clara L Chiquita 112 62,2  
           
  Klass 1 LC:1 9 starter 3 plac Poäng Procent Placering
Nr Ryttare  Häst       
1 Matilda Å Rolex 168 62,2 2
2 Emma EN Chaman 163 60,3 4
3 Saga B Daim 154 57 8
4 Tiffany S Ginger 154,5 57,2 7
5 Alessia G Puh 153,5 56,8 9
6 Karin H Rolex 168 62,2 1
7 Amanda Å  Sladden 158 58,5 5
8 Hilda L Amy 157 58,1 6
9 Salma A Sonia 168 62,2 3
           
  Klass 3 LB:1 8 starter, 2 plac Poäng Procent Placering
Nr Ryttare  Häst       
1 Amanda Å  Sladden 165,5 59,1 7
2 Filippa R Junior 190,5 68 1
3 Emelie N Jill 188,5 67,3 2
4 Joanna A Proton 179 63,9 4
5 Julija K Sonia  169 60,3 6
6 Ellinor N Dundee 180,5 64,4 3
7 Emma EN Euforian 163 58,2 8
8 Jossan H Bruno 175 62,5 5
           
Resultat KM-kval dressyr 14 oktober 2017

Klass 1

G = Godkänd

 

LD:1

Ryttare

Häst

Poäng

Procent

G

Lotta H

Skrållan

103

57,2

 

Evelina L

Chiquita

87

48,3

 

Ida Ä

Dixie

83

46,1

 

Tindra G

Lianne

80

44,4

 

Clara L

Daim

78

43,3

 

Linn A

Line

utg

 

 

 

 

 

 

Klass 2

2 placerade

 

 

 

LC:1

Ryttare

Häst

 

 

1

Emma EN

Euforian

175,5

65,0

2

Tiffany S

Sonia

151,5

56,1

3

Johanna M

MG

149

55,1

4

Alessia G

Sonia

142

52,5

5

Ellinor N

Ginger

136

50,3

6

Hilda L

Shadia

133

49,2

7

Saga B

Lianne

121,5

45,0

 

 

 

 

 

Klass 2

2 placerade

 

 

 

LB:1

Ryttare

Häst

 

 

1

Filippa R

Junior

197

70,3

2

Joanna A

Proton

196,5

70,1

3

Eva L

Jill

188

67,1

4

Emelie N

Dundee

185

66,0

5

Jenny H

Manolito

157,5

56,2

6

Sandra S

Puh

142

50,7

 

 

 

 

 

Resultat KM-kval dressyr 22 april 2017

 

Lätt D:1

 

Poäng

%

1

Lotta H

Skrållan

111

61,6

2

Tindra G

Dixie

107,5

59,7

 

Lätt C:1

 

 

 

1

Salma A

Line

176,5

65,4

2

Emma EN

Spice Boy

169,5

62,7

3

Emma EN

Manolito

169,5

62,7

4

Filippa R

Kalle

168

62,2

5

Amanda Å

Rolex

167

61,9

6

Matilda Å

Skrållan

166,5

61,6

7

Filippa R

Ginger

165,5

61,2

8

Hilda

Lianne

163,5

60,5

9

Linnea J

Älva

163,5

60,5

10

Emilie N

MG

163

60,4

11

Ellinor N

Lady

162

60

12

Sandra S

Noppe

159,5

59

 

 

 

 

 

 

Lätt B.1

 

 

 

 

Eva L

Jill

172

61,4

 

 

 

 

 

 

Resultatlista KM-kval dressyr 18 mars 2017
Domare: Cajsa Fornander      
  Klass 1 LD:1   Poäng %  
Nr Ryttare  Häst       
1 Lotta F Skrållan 107 59,4 CR
2 Tindra G Dixie 100 55,5 CR
  Klass 2 LC:1 4 plac Poäng % Plac
Nr Ryttare  Häst       
1 Filippa R  Kalle 158,5 58,7 7
2 Paula T Lianne 149 55,1 10
3 Linnea J Älva 140,5 52 12
4 Hilda L Shadia 125,5 46,4 13
5 Alessia G Daim 163,5 60,5 5
6 Ellinor N Chiquita 169 62,5 2
7 Emelie N MG 144,5 53,5 11
8 Salma A Bobo 171 63,3 1
9 Emma EN Manolito 157 58,1 8
10 Amanda Å  Line 167 61,8 3
11 Matilda Å  Rolex 161,5 59,8 6
12 Felicia W Kalle 164 60,7 4
13 Filippa R  Ginger 154,5 57,2 9
  Klass 3 LB:1 1 plac Poäng % Plac
Nr Ryttare  Häst       
1 Eva L Jill 172 61,4 2
2 Julija K Bobo 168,5 60,1 3
3 Joanna A Proton 175,5 62,6 1

 

Resultatlista dressyr 29/10 2016

Klass 1

LD:1

Clear Round

 50% = rosett

 

Ryttare

Häst

Procent

CR

Ida

Dixie 

51,2

CR

Tindra

Miramis

50,0

CR

Lotta

Skrållan

51,8

 

 

 

 

Klass 2

LC:1

3 placerade

 

Plac.

Ryttare

Häst

 

1

Filippa R

Bobo

72,7%

2

Emelie N

Proton

66,6%

3

Matilda Å

Rolex

60,0%

4

Alessia G

Daim

59,0%

5

Amanda Å

Lianne

58,8%

5

Ebba D

Line

58,8%

7

Ellinor N

Gosis

56.6%

8

Viktoria

MG

54,8%

9

Paula T

Chiquita

52,2%

10

Matilda Å

Dixie

51,1%

11

Linnea J

Lianne

48,0%

12

Hilda L

Shadia

45,1%

 

 

 

 

 

 

 

 

Klass 2

LB:1

2 placerade

 

Plac

Ryttare

Häst

 

1

Julija

Bobo

68,2%

2

Jossan

Proton

67,8%

3

Angelica

Sanna

65,3%

4

Jessica

Amy

64,4%

5

Joanna

Xanté

60,5%

6

Jenny

MG

58,9%

 

Resultat   KM-kval dressyr  22 april 2017

 

 

Lätt D:1

 

Poäng

%

1

Lotta H

Skrållan

111

61,6

2

Tindra G

Dixie

107,5

59,7

 

Lätt C:1

 

 

 

1

Salma A

Line

176,5

65,4

2

Emma EN

Spice Boy

169,5

62,7

3

Emma EN

Manolito

169,5

62,7

4

Filippa R

Kalle

168

62,2

5

Amanda Å

Rolex

167

61,9

6

Matilda Å

Skrållan

166,5

61,6

7

Filippa R

Ginger

165,5

61,2

8

Hilda

Lianne

163,5

60,5

9

Linnea J

Älva

163,5

60,5

10

Emilie N

MG

163

60,4

11

Ellinor N

Lady

162

60

12

Sandra S

Noppe

159,5

59

 

 

 

 

 

 

Lätt B.1

 

 

 

 

Eva L

Jill

172

61,4

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 17 MAR 2018 19:44 Skribent: Cajsa Fornander
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Roo Gård Ryttarklubb - Ridsport
Roo Gård
18493 Åkersberga

Kontakt:
Tel: 0854353378
E-post: This is a mailto link

Se all info