Hoppa till sidans innehåll

Resultat hoppning


Halloween 2018

Resultat  Halloween  2018

 

Klass 1 CR   30 cm

 

Fel /tid

Fel/Tid

 

1

Nova R

Dixie

0/120,1

 

 

2

Lotta H

Skrållan

0/100,8

 

 

3

Tindra F

Daim

0/80,3

 

 

4

Lisa Q

Lianne

0/100;0

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

40 cm

 

 

 

 

1

Edel M

Dixie

0/57,0

 

 

2

Lotta H

Skrållan

0/100,5

 

 

3

Tindra F

Daim

4/76,0

0/76,2

 

4

Clara L

Lianne

0/85,5

 

 

5

Tyra V

Amy

0/71,0

 

 

6

Ida Ä

Shadia

0/102,1

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 cm

 

 

 

 

01

Jenny

Lass

0/59,7

 

 

1

Alice J

Amy

0/69,4

 

 

2

Clara L

Älva

0/54,0

 

 

3

Frida H

Noppe

0/54,8

 

 

4

Heldine K

Daim

0/61,7

 

 

5

Evelina L

Lady

4/81,9

0/63,5

 

6

Caroline A

Sonia

Ute

0/59,5

 

7

Frida M

Älva

8/81,7

0/61,4

 

8

Ida Ä

Shadia

Utgår

 

 

9

Tyra W

Amy

0/66,6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

80 cm

 

 

 

 

1

Filippa R

Junior

4/59,6

 

 

2

Salma A

Line

4/58,9

 

 

3

Ellinor N

Dundee

Ute

 

 

4

Emilie N

MG

0/56,6

 

 

5

Alessia G

Solero

0/61,3

 

 

6

Julija K

Bruno

4/70,2

 

 

7

Sandra S

Jimmy

0/61,2

 

 

8

Evelina L

Lady

4/60,2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Startlista Hallowen  2018

 

Klass 2  70 cm

Häst

Fel

Tid

Fel

Tid

Plac

1

Alessia G

Solero

0

62,7

0

31,7

3

2

Alice J

Shadia

0

63,5

0

37,9

4

3

Frida H

Noppe

0

51,1

0

30,7

2

4

Heldine

Daim

0

61,5

4

56,5

5

5

Caroline A

Sonia

4

61,5

-

 

6

6

Frida M

Älva

0

53,6

0

26,5

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

80 cm

 

 

 

 

 

 

1

Salma A

Line

0

58,8

0

24,9

2

2

Ellinor N

Dundee

0

54,7

0

27,2

3

3

Emilie N

MG

4

55,5

 

 

6

4

Jessica A

Tellus

4

60,0

 

 

7

5

Julija K

Bruno

0

48,4

Ute

 

5

6

Sandra S

Jimmy

0

61,5

0

21,2

1

7

Filippa R

Junior

0

54,5

4

23,4

4

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Påskmeeting 2018

Meetingmästare: Joanna A

Klass 1: Clear Round  
50 cm     Fel
1 Evelina L Lady 0
2 Clara L Dixie ute
65 cm    
3 Carrro A Bruno  
80 cm     
4 Salma A Shadia 4
5 Jenny H Melissa ute
6 Filippa R Älva 0
7 Sandra S Noppe 0
8 Joanna A Monami 0
9 Emelie N MG 4
10 Ellinor N Dundee 0
11 Josefine Hö Hooper 8
12 Wilma M Bailey 0
Klass 2 bed två faser A:0/A:0, 3 placerade      
60 cm      Fel fas 1 Tid fas 1 Fel fas 2 Tid fas 2 Plac
1 Linn A Noppe 0 54,3 0 29,5 4
75 cm              
2 Ellinor N Dundee 0 56,6 0 25,2 1
3 Emelie N MG 4 57,9     10
4 Linnéa S Sonia 0 58,9 0 27,3 3
5 Salma A Line 0 61,9 0 26,3 2
6 Sandra S Puh 0 51 4 31,1 9
7 Filippa R Junior 0 55 4 26,9 7
90 cm              
8 Wilma M Bailey 0 54,7 0 36,6 6
9 Josefine H Hooper 8 56,2     11
10 Jenny H Manolito 0 51,8 4 30,8 8
11 Joanna A Amy 0 61,4 0 34,1 5
Klass 3 bed A:Inverkan, 4 placerade            
50 cm     Fel Tid Stil Plac 
1 Clara L Dixie ute      
2 Evelina L Lady 0 65 15 9
70 cm          
3 Filippa R Junior 0 61,4 22,5 1
4 Ellinor N Dundee 0 60,1 19,5 5
5 Linnéa S Sonia 0 59,1 17,5 7
6 Sandra S  Puh 0 57,7 18,5 6
7 Salma A Line 0 63,2 21 3
8 Carro A Bruno 0 64,5 17 8
9 Linn A Noppe 8 66,6 14,5 14
10 Emelie N  MG 0 56,9 21 3
90 cm            
11 Wilma M Bailey 4 57,7 20,5 10
12 Josefine Hö Hooper 8 77 18 13
13 Joanna A Amy 0 57,2 22 2
14 Josefine He Monami 4 52,7 20 11
15 Jenny H Manolito 4 70,3 18,5 12
Klass 4 Poänghoppning, 3 placerade          
60 cm     Poäng Tid Plac 
1 Salma L Line 21 63 5
2 Jenny H Manolito 21 61,9 4
3 Linn A Noppe 20 65,3 8
4 Sandra S Puh 21 56 1
5 Linnea S Sonia ute    
6 Joanna A Amy 21 58,1 2
7 Josefine Hö Hooper ute    
8 Wilma M Bailey 20 56,3 6
9 Josefine He Monami 20 59,9 7
10 Filippa R Älva 21 59,2 3

 

KM-kval 17 feb 2018

Klass 1: Clear Round          
          Omstart
50 cm     Fel Tid Fel  Tid
1 Evelina L Dixie 4 87,6 0 61,4
2 Alice J Noppe 12 110,2    
3 Jossan H Hooper 4 57,9    
4 Clara L Dixie 0 74    
70 cm          
5 Jossan H Hooper 4 63,9    
6 Johanna M Melissa 0 63,6    
7 Carro A Sonia 0 52,6    
8 Linn A Shadia 0 62,8    
Klass 2  inverkan            
             
      Fel Tid Stil Plac 
65 cm          
1 Julija K Melissa 0 65,7 21,5 6
2 Linn A  Shadia 0 64,4 17 11
3 Alice J Dixie 0 61 18 10
4 Maria G Älva 0 63,7 16,5 12
80 cm            
5 Sandra S Puh 0 56,1 18 9
6 Alessia G Daim 19 102 16,5 17
7 Matilda Å Rolex 4 70,4 19,5 14
8 Emma EN Spice 14 81,6 19 16
9 Salma A Line 0 63,1 21 7
10 Amanda Å Sladden 4 74,6 19,5 15
11 Ellinor N Lady 0 59,2 19,5 8
12 Jenny H Manolito 4 56,3 19,5 13
13 Emelie N Dundee 0 58,3 21,5 5
14 Joanna A Amy 0 57,9 24 1
15 Jossan H Monami 0 52,7 22 4
16 Filippa R Junior 0 60,7 22,5 3
17 Jessica A Shanti 0 50,2 22,5 2
Klass 3 bed två faser A:0/A:0           
               
75 cm     Fel fas 1 Tid fas 1 Fel fas 2 Tid fas 2 Plac
1 Salma A Line 4 62,2     12
2 Emma EN Spice 4 57,8     11
3 Ellinor N Lady 4 62,5     13
4 Julija K Sonia 0 59,8 ute   8
5 Alessia G Daim 0 53,7 ute   7
6 Sandra S Puh 4 57,2     10
7 Filippa R Junior 0 59,3 4 33,9 6
8 Emelie N Dundee 0 62,3 0 29,3 2
9 Johanna M Noppe 0 52,9 4 33,3 5
90 cm              
10 Jessica A Shanti 4 53,4     9
11 Jossan H Monami 0 53,2 0 26,5 1
12 Joanna A Amy 0 58,1 4 31,3 4
13 Amanda Å Sladden 19 94,2     15
14 Jenny H Manolito 0 56,1 0 29,7 3
15 Matilda Å Rolex 4 69,1     14

 

Inverkansmästerskap 2017

Omgång 1 60 cm - 8 hinder Fel Tid Stil Plac 
1 Salma A Jimmy 4 93,4 18 13
2 Malin G Daim 0 69,9 21,5 9
3 Sandra S Sonia 0 65,8 19,5 Vidare
4 Alessia G MG 8 80,1 17 16
5 Johanna M Shadia 0 77,2 18 11
6 Filippa R Lady 0 72,6 23 Vidare
7 Sofia L Ginger 4 93,6 18 14
8 Joanna A Proton 4 75,2 18 12
9 Linnea S Jimmy 0 79,3 18,5 Vidare
10 Ronja H Daim 0 70,2 22,5 Vidare
11 Paula T Sonia 4 62,8 17,5 15
12 Jenny H MG 0 63,5 21 Vidare
13 Jossan H Shadia 0 77,6 20 Vidare
14 Emma EN Lady 0 73,8 20,5 10
15 Julija K Ginger 0 74,2 17,5 Vidare
16 Jessica A Proton 0 69 20,5 Vidare
Kvartsfinal 70 cm - 8 hinder Fel Tid Stil Plac 
1 Ronja H Line 0 75,3 19,5 Vidare
2 Filippa R Bruno 4 70,9 22 7
3 Sandra S Puh 0 58,6 15,5 6
4 Jossan H Älva 0 67 21,5 Vidare
5 Julija K Line 0 78,7 19,5 5
6 Jessica A Bruno 0 64,7 22 Vidare
7 Jenny H Puh 0 66,7 17 Vidare
8 Linnea S Älva 4 68,2 18 8
Semifinal 80 cm - 10 hinder   Fel Tid Stil Plac 
1 Jossan H Noppe 0 80,2 23 Vidare
2 Jessica A Amy 0 83,8 22,5 Vidare
3 Jenny H Noppe 4 85,7 18,5 4
4 Ronja H Amy 4 91 19,5 3
Final 90 cm - 10 hinder   Fel Tid Stil Plac 
1 Jessica A Monami 0 86,2 20 1
2 Jossan H Monami 4 80,8 21 2

KM-kval 9 dec 2017

Klass 1: Clear Round        
          Omstart
50 cm     Fel Tid Fel  Tid
1 Karin H Rolex 0 59,9    
2 Alva L Spice 0 62,8    
3 Evelina L Dixie 12 82,7    
4 Angelica B MG utg      
5 Alice J  Daim 4 87,9 0 62,8
70 cm           
6 Carro A Bruno 4 74,7 0 58
7 Linn A Noppe 4 81,1    
8 Emma EN Abbe 4 77,2    
Klass 2 bed A:Inverkan            
             
50 cm     Fel Tid Stil Plac 
1 Alice J Daim 0 62,5 18 10
70 cm          
2 Alva L Spice 0 63,8 21 5
3 Linn A Noppe 4 70,4 12 15
4 Emma EN Abbe 4 61,8 15,5 14
5 Sandra S Puh ute     16
6 Salma A  Line 0 64,5 18,5 9
7 Linnéa S Sonia 0 62,6 23,5 1
8 Jenny H Melissa 0 69,7 23 2
9 Emelie N Dundee  4 75,8 17,5 13
10 Filippa R Junior 0 62 20,5 7
11 Matilda Å Rolex 0 59,1 23 2
12 Amanda Å Sladden  4 67,7 18 12
13 Sofia L Bruno 0 53 21 5
90 cm            
14 Jossan H Monami 0 53,5 23 2
15 Joanna A Amy 4 82,4 19,5 11
16 Jessica A Älva 0 62,6 20 8
Klass 3 bed två faser A:0/A:0         
               
70 cm     Fel fas 1 Tid fas 1 Fel fas 2 Tid fas 2 Plac
1 Salma A Line 0 66,7 0 26,2 5
2 Linnea S Sonia  0 60,9 0 29 6
3 Jenny H Melissa 4 69     11
4 Emelie N Dundee 0 64,2 0 23,3 2
5 Filippa R Junior 0 58,7 0 22,2 1
6 Sandra S Noppe 4 55,6     10
7 Ronja H Puh 0 57,1 4 27,2 8
8 Amanda Å Sladden 0 61,4 0 25,1 4
90 cm              
9 Matilda Å Rolex 0 58,6 4 41,2 9
10 Sofia L Bruno 4 69,7     12
11 Jessica A Älva 8 64,7     13
12 Jossan H Monami 0 53,5 0 24 3
13 Joanna A Amy 0 64,8 0 31 7

HALLOWEENMEETING 2017

Klass 1: Clear Round    
         
  60 cm    Fel Tid
  Alice J Skrållan 0 78
  Linnea S Shadia 0 77,1
  Ellinor N Dundee 0 72,2
  Paula T Daim 0 71
  Flippa R Junior 0 72,5
  Emma EN  Abbe 4 67
  Jenny H  Melissa 0 72,6
  Salma A Sonia 0 60,1
  Linn A Noppe 0 56,1
80 cm       
  Johanna M MG 4 68
  Emelie N Amy 0 68
  Sandra S Puh 0 62,2
  Joanna A Monami 0 65,2
  Jessica A Älva 4 72,4
Klass 2 bed två faser A:0/A:0         
               
   60 cm   Fel fas 1 Tid fas 1 Fel fas 2 Tid fas 2 Plac
  Emma EN Abbe 7 70,1     8
  Paula T  Daim 0 74,3 0 28,4 2
   75 cm            
  Johanna M MG 0 70,8 0 34,6 4
  Filippa R Junior 0 71 0 32,2 3
  Emelie N Amy 0 70,3 4 26,5 5
  Salma A Line 4 76     9
  Jessica A Älva 0 67,2 0 24,4 1
  Sandra S Puh 4 57,8     6
  Ellinor N Lady 4 100,9     11
   90 cm            
  Joanna A Xanté 4 68,9     7
  Jenny H Manolito 4 88,5     10
Klass 3  bed A:Inverkan          
             
  60 cm    Fel Tid Stil Plac 
  Ronja H Jimmy 8 99,3 18,5 14
  Emma EN Abbe 0 67,8 20 1
  Filippa R Junior 4 67,2 21,5 13
  Linn A Shadia 0 74,1 16 12
  Paula T Lady 0 89,8 16,5 11
  Emelie N Dundee 0 71,5 17 10
  Linnea S Sonia 0 62,9 19 6
   80 cm          
  Salma A Line 0 73,5 19,5 2
  Jessica A Monami 0 63,9 19,5 2
  Jenny H Manolito 0 71 19,5 2
  Joanna A Xante  0 68,7 19 6
  Sandra S Noppe 0 61,1 19,5 2
  Johanna M MG 0 71,5 18 9
  Ellinor N Ginger 0 73,7 19 6
Klass 4 Poänghoppning           
60 cm     Poäng Tid Plac 
  Alice J Skrållan 1 60 13
  Emma EN Abbe 21 60 5
  Linnea S Sonia 18 56,3 6
75 cm          
  Paula T Lady 8 60 12
  Ellinor N Ginger 14 60 8
  Salma A Line 24 46,9 3
  Johanna M Noppe 24 43,6 2
  Sandra S Puh 22 60 4
  Emelie N Amy 12 60 10
  Filippa R Bruno 11 60 11
90 cm           
  Jessica A Monami 17 60 7
  Jenny H Manolito 24 39,5 1
  Joanna  Xanté 14 60 8

PÅSKMEETING 2017

Kl. 1  Bed Clear Round

 

60 cm

 

Fel

Tid

1

Matilda Å

Dixie

0

66,9

2

Thyra A

Amy

0

63,7

3

Paula T

Casio

0

65,7

4

Jenny H

Melissa

0

61,1

5

Ellinor N

Lady

0

68,4

 

70 cm

 

 

 

6

Malin G

Pompe

Ute

 

7

Filippa R

Ginger

0

60,8

8

Frida B

Cherrie

Ute

 

9

Ebba D

Daim

0

57,9

10

Salma A

Line

0

64,5

11

Emilie N

MG

0

58,6

12

Jossan H

Frasse

0

62,2

 

80 cm

 

 

 

13

Johanna S

Manolito

0

58,1

14

Amanda Å

Noppe

0

56,2

15

Linnea S

Proton

ute

 

16

Joanna A

Xantè

0

67,8

17

Julija K

Bobo

0

55,9

18

Emma EN

Spice

16

96,0

 

 

Kl.2   Ackumulatorhoppning

 

 

Namn

Häst (höjd)

poäng

Tid

1

Amanda Å

Noppe     (75)

36

68,3

2

Ellinor N

Lady        (60)

34

79,5

3

Julija K

Bobo       (75)

32

85,2

4

Jenny H

Line          (75)

29

94,4

5

Johanna S

Manolito (90)

28

58,8

6

Filippa R

Älva          (75)

28

77,1

7

Emilie N

MG           (75)

28

88,7

8

Malin G

Bruno      (75)

22

91,9

9

Ebba D

Daim       (75)

21

96,5

10

Linnea S

Proton     (75)

20

102,6

 

Matilda Å

Skrållan   (60)

Ute

 

 

Paula T

Casio        ( 60)

Ute

 

 

Emma EN

Spice Boy  (75)

Ute

 

 

Frida B

Cherrie      (75)

Ute

 

 

Salma A

Shadia        (75)

Ute

 

 

Jossan H

Frasse       (75)

Ute

 

 

Joanna A

Xanté        (90)

Ute

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klass 3   Bed A  inverkan

 

 

 

fel

tid

stil

1

Julija K

Bobo   (75)

0

57,9

23

2

Ebba D

Noppe  (75)

0

56,7

21

2

Johanna S

Lady      (75)

0

61,9

21

4

Emilie N

MG       (75)

0

55,9

20,5

4

Ellinor N

Shadia    (75)

0

71,1

20,5

4

Jenny H

Line       (90)

0

62,5

20,5

7

Joanna A

Xantè   (90)

0

65,9

20

8

Amanda Å

Gosis    ( 60)

0

73,9

19,7

9

Emma EN

Manolito  ( 75)

0

62,3

19

10

Thyra A

Amy      (60)

0

64,8

17,2

11

Filippa R

Ginger    (75)

4

62,0

20

12

Jossan H

Mon Ami  ( 90)

5

78,2

20

13

Salma A

Daim   (75)

5

75,4

17,5

14

Matilda Å

Skrållan  (  60)

7

83,6

21

15

Linnea S

Proton   (90)

8

68,3

20

16

Malin G

Pompe   ( 75)

8

52,1

17,5

 

Frida B

Cherrie (75)           

ute

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kl.4   Bed A:0 / Bed A:0

 

 

 

Tid

Fel

Tid

Fel

1

Jossan H

Mon Ami  (80)

0

53,3

0

24,1

2

Joanna A

Xantè   (80)

0

61,3

0

25,9

2

Julija K

Bobo   (80)

0

56,2

0

25,9

4

Amanda Å

Line  (70)

0

69,9

0

27,7

5

Ebba D

Noppe  ( 70)

0

54,2

0

28,8

6

Emma EN

Manolito  (70)

0

60,3

0

31,1

7

Ellinor N

Shadia     (80)

0

71,9

0

34,9

8

Malin G

Pompe   ( 70)

0

50,7

8

29,3

9

Filippa R

Älva    (80)

4

61,9

 

 

10

Johanna S

Lady  (80)

4

63,9

 

 

11

Salma A

Daim  (70)

5

78,5

 

 

12

Emilie N

MG    (80)

8

56,7

 

 

13

Linnea S

Proton    (80)

8

66,0

 

 

14

Matilda Å

Skrållan  (70)

13

93,4

 

 

15

Frida B

Cherrie (  70)

16

92,8

 

 

 

Jenny H

Arlimo  (70)

ute

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KM-kval 3: 12 februari 2017

Klass 1: Clear Round    
         
60 cm     Fel Tid
1 Hilda L Shadia 0 61
2 Malin G Pompe 8 100,4
3 Emma E.N. Spice Boy 0 56,9
4 Alice J Casio 4 90
5 Salma A Daim 0 58
6 Sandra S Noppe 0 52
7 Nelli E Xanté 0 55,3
8 Paula T Shadia utg  
Klass 2 bed A:Inverkan 2 plac         
70 cm     Fel Tid Inverkan Plac 
1 Salma A Daim 0 55,5 21,5 2
2 Sandra S Noppe 0 51 17 3
3 Nelli E  Xante 0 54,7 16 7
4 Ellinor N Lady 0 62,5 16,5 5
5 Filippa R Bobo 0 54,9 17 3
6 Emelie N MG 0 53,3 16,5 5
7 Jessica A Älva 0 57,7 22,5 1
8 Viktoria S Amy 0 60,3 16 7
Klass 3 bed A:Inverkan 3 plac          
             
60 cm     Fel Tid Stil Plac 
1 Matilda Å Skrållan 0 71,2 17 8
70 cm            
2 Amanda Å Rolex 0 54,1 21 3
3 Ellinor N Gosis 0 69,6 18,5 7
4 Jenny H Line 0 59,6 20 6
5 Sofia L Casio 4 59,1 18 9
6 Filippa Z Bonito 0 59,1 24 1
80 cm            
7 Emelie N MG 4 60 18 9
8 Emma EN Spice Boy 0 59,3 21 3
9 Julija J Bobo 0 55,5 20,5 5
10 Filippa R  Amy 8 78,5 20,5 11
90 cm            
11 Jossan H Monami 0 51 23 2
Klass 4 bed två faser A:0/A:0 2 plac        
               
65 cm     Fel fas 1 Tid fas 1 Fel fas 2 Tid fas 2 Plac
1 Matilda Å Skrållan 4 84,3     8
75 cm              
2 Jenny H Line 0 60,1 0 28 2
3 Filippa Z Bonito 0 57,1 0 27,1 1
4 Amanda Å Rolex 4 73,6     7
5 Sofia L Casio 0 58,5 0 30,1 3
85 cm              
6 Julija K Bobo 0 58,7 0 32,1 4
7 Malin G Manolito 4 56,7     6
95 cm              
8 Jossan H Monami 4 51,1     5

 

KM-kval 2: 3 December 2016

Klass 1: Clear Round    
         
50 cm     Fel Tid
1 Linnea S Casio 0 66,4
2 Nelli Xanté 0 74,9
3 Sandra S Noppe 0 56
4 Salma A Daim 0 68,3
5 Ebba D Shadia  0 62,7
6 Emma EN Spice Boy 0 64,1
Klass 2 bed A:Inverkan        
60 cm     Fel Tid Stil Plac 
1 Sandra S Noppe 0 56 17 3
2 Salma A Daim 0 66,4 18,5 1
3 Ebba D Shadia  0 62,1 16 5
4 Emelie N Proton 0 67,2 17,5 2
5 Ellinor N Gosis 0 75,7 17 3
6 Filippa R  Amy 0 70,5 16 5
7 Frida B Cherrie 4 66,5 15,5 6
Klass 3 bed A:Inverkan        
             
60 cm     Fel Tid Stil Plac 
1 Matilda Å Skrållan 0 76,8 16 3
2 Isabella Z Daleandra 12 78,9 17 5
70 cm           
1 Amanda Å Line 8 79,9 16,5 4
2            
3 Filippa Z Bonito 0 59 22 1
4 Matilda Å Rolex  0 64,2 19 2
             
80 cm             
1 Filippa R Bobo 0 56,8 20 1
2 Felicia W Kalle  0 65,5 20 1
3 Emma EN  Spice Boy 0 61,4 17 5
4 Ellinor N Lady       utgick
5 Malin G  Manolito 0 60,1 19,5 3
6 Frida B Cherrie 0 66,2 18,5 4
             
90 cm            
1 Julija K Monami 4 53,9 17 6
2 Jessica A Xanté 16 115,4 17 7
Klass 4 LD+ bed två faser A:0/A:0       
               
65 cm     Fel fas 1 Tid fas 1 Fel fas 2 Tid fas 2 Plac
1 Matilda Å Skrållan 4 85,2     5
2 Isabella Z Daleandra 4 70,2     4
75 cm              
1              
2 Filippa Z Bonito 0 59 4 23,8 3
3 Amanda Å Line 0 65,4 0 29 2
4 Matilda Å Rolex  0 64,5 0 28,5 1
               
85 cm              
1 Malin G Manolito 4 61,8     3
2 Julija K Bobo 0 57,4 4 42,5 2
3 Felicia W Kalle ute        
4 Emelie N Amy 16 93,3     4
95 cm              
1 Jessica  Monami 0 58,4 0 31  

 

RESULTAT HALLOWEENMEETING 2016

 

Plac 

60 cm 

 

Fel 

Tid 

Stil 

1 

Ebba D 

Daim 

0 

55,1 

18,5 

2 

Sandra S 

Noppe 

4 

74,8 

17,5 

3 

Emilie N 

Proton 

8 

66,6 

16 

4 

Malin G 

Spice Boy 

16 

99 

16 

 

70 cm 

 

 

 

 

1 

Isabelle A 

Shadia 

0 

68,6 

16,5 

2 

Ellinor N 

Gosis 

0 

69,6 

15,5 

3 

Amanda Å 

Gosis 

4 

72,4 

15 

4 

Matilda Å 

Skrållan 

8 

72,2 

17 

5 

Isabella Z 

Daleandra 

12 

77,8 

17 

 

80 cm 

 

 

 

 

1 

Filippa Z 

Bonito 

0 

55,9 

21,5 

2 

Julija K 

Bobo 

0 

53,7 

18,5 

3 

Jenny H 

Line 

0 

58,9 

18 

4 

Johanna S 

Lady 

0 

63,4 

15 

5 

Jessica A 

Monami 

4 

57,6 

19,5 

6 

Evelina A 

MG 

4 

63,7 

19 

7 

Filippa R 

Xante 

4 

61,1 

14 

 

Matilda Å 

Rolex 

ute 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KL2  Bed två faser A:0/ A:0 

 

60 cm 

 

fel 

tid 

fel 

tid 

1 

Matilda Å 

Skrållan 

0 

67,1 

0 

24,1 

2 

Malin G 

Spice Boy 

0 

60,1 

0 

24,5 

3 

Ebba D 

Daim 

0 

59,9 

0 

28,3 

4 

Ellinor N 

Lady 

0 

65,8 

0 

36,5 

5 

Sandra S 

Noppe 

0 

56,7 

4 

22,5 

6 

Matilda Å 

Rolex 

8 

85,9 

 

 

 

70 cm 

 

 

 

 

 

1 

Isabelle A 

Shadia 

0 

64,6 

0 

29,8 

2 

Isabella Z 

Daleandra 

0 

56,3 

4 

30,1 

3 

Filippa R 

Xante 

0 

61,8 

4 

39,3 

4 

Amanda Å 

Gosis 

8 

77,2 

 

 

 

80 

 

 

 

 

 

1 

Johanna S 

Manolito 

0 

52,8 

0 

21,8 

2 

Jessica A 

Mon Ami 

0 

52,8 

0 

22,7 

3 

Emilie N 

Amy 

0 

64,0 

0 

26,7 

4 

Evelina A 

MG 

0 

62,6 

4 

27,9 

5 

Filippa Z 

Bonito 

0 

54,5 

8 

21,1 

6 

Jenny H 

Line 

4 

58,7 

 

 

7 

Julija K 

Bobo 

4 

69,3 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inverkansmästerskap

Klass 3 bed A:Inverkan            
             
Omgång 1     Fel Tid Stil Plac 
1 Malin G Daim 0 52,2 22 Vidare
2 Ebba D Noppe 0 49,2 17,5  
3 Amanda Å Casio 0 61,3 20  
4 Sandra S Bobo 4 74,2 17,5  
5 Filippa R Monami 4 59,3 17  
6 Filippa Z Daim 4 57,5 17,5  
7 Julija K Noppe 0 58,3 18  
8 Jenny H  Casio 8 59,9 17,5  
9 Jessica A Bobo 0 57,7 21 Vidare
10 Isabelle A Monami ute      
11 Matilda Å Daim 0 57,5 18  
12 Johanna S Noppe 0 56,2 19,5 Vidare
13 Isabella Z Casio 0 62,9 20,5 Vidare
14 Evelina A Bobo 0 56 20 Vidare
15 Emelie N Monami 0 51,6 17 Vidare
Semifinal     Fel Tid Stil Plac 
1 Isabella Z Amy 0 65,6 16,5 6
2 Jessica A Manolito 0 59,3 19,5 Vidare
3 Evelina A Amy 0 59,9 22,5 Vidare
4 Malin G Manolito 0 62,9 19 5
5 Emelie N Amy 0 56 19,5 4
6 Johanna S Manolito 0 59,7 19,5 3
Final     Fel Tid Stil Plac 
1 Jessica A Xante 4 61,5 19 2
2 Evelina A Xante 4 58,5 20,5 1

 

 

KM-kval 1 8 oktober 2016 - resultat

Placerade med fet stil

Klass 1: Clear Round        
          Omstart
50 cm     Fel Tid Fel  Tid
1 Ebba Shadia 0 76,2    
2 Alice Skrållan 0 64,3    
3 Elvira  Kalle ute   ute  
4 Martyna Lianne ute      
5 Cornelia B Bobo 17 131,9 22 119
6 Sandra Noppe 0 57,4    
7 Salma  Daim 0 63,5    
8 Ellinor Amy 0 60,9    
9 Frida  Cherrie 4 66,1 0 71,9
10 Cornelia L Träfallets Ice Cream 0 76,6    
Klass 2 bed A:Inverkan            
60 cm     Fel Tid Inverkan Plac 
1 Salma  Daim 0 65,4 19,5 3
2 Ellinor Amy 0 66,7 14,5 7
3 Frida  Cherrie 0 74,8 17,5 5
4 Cornelia L Träfallets Ice Cream 0 67,4 13,5 8
5 Alessia Chiquita ute      
6 Linnea Manolito 0 66,9 16,5 6
7 Emelie  Älva 0 74,2 19,8 2
8 Filippa  Bobo 0 60,2 21,5 1
9 Viktoria Noppe 8 72,3 15,7 9
10 Ebba Daim  0 69 18,2 4
             
           
Klass 3 bed A:Inverkan              
               
60 cm     Fel Tid Stil Plac   
1 Matilda Skrållan 5 96,5 15,5 8  
70 cm              
2 Amanda Rolex 0 76,7 16,6 5  
3 Ellinor  Gosis 0 82,2 16,8 4  
4 Malin Line 0 76,7 20,6 3  
5 Amanda Gosis  0 84,7 20,8 2  
80 cm              
6 Emelie  Älva 0 78 16,2 6  
7 Filippa  Bobo 4 69,7 18,2 7  
90 cm              
8 Sara Duran 0 65 21,6 1  
9 Jossan Monami 8 60,7 22 9  
           
Klass 4 bed två faser A:0/A:0         
               
65 cm     Fel fas 1 Tid fas 1 Fel fas 2 Tid fas 2 Plac
1 Matilda Skrållan 0 77,7 4 36,7 4
75 cm              
2 Malin Line 0 77,9 0 30,3 3
3 Ellinor Gosis 0 81,2 0 23,2 1
4 Amanda Rolex 0 77,6 0 26,8 2
95 cm              
5 Sara Duran 4 62,6     5
6 Jossan  Monami 8 58,4     6
           
Uppdaterad: 04 APR 2018 20:13 Skribent: Cajsa Fornander
Epost: This is a mailto link